OSTRÉ PERO - KRITIKA POCHYBNÝCH PRAKTIK

AKVARISTICKÉ ŽIVNOSTI
CO DÁL?

Diskusní fórum - akvarium.cz

OSTRÉ PERO - KRITIKA POCHYBNÝCH PRAKTIK

Poslední aktualizace: 16. 03. 2002

<<< PRVNÍ ČÁST POKRAČOVÁNÍ
novela živnost. zákona
ZCELA DOLŮ >>>

VLÁDNÍ NAŘÍZENÍ BYLA ZRUŠENA
- BEZ NÁHRADY
více o souvislostech vládních nařízení

 


Dovětek k diskusi:

Musím říci závěrem, že i toto je "ČESKÁ AKVARISTIKA"...
Plním, co jsem slíbil, tedy jen pár slov k údajnému ("pochopitelně" anonymnímu) zástupci "tiskového oddělení MPO", který "jako zázrakem" přispěchal potvrdit to, co zde nikdo nezpochybňoval (popravdě řečeno nevím, byl-li tak zmaten... či "naveden"; proč zůstal v anonymitě - jak úsměvné! - raději nebudu spekulovat). K vyjádření samotnému (bez souvislostí s ostatními příspěvky) není co namítnout. Kdyby však onen inzerovaný "výtah" z vyjádření tiskového (nikoli právního či živnostenského !) odboru MPO byl na stránce Živnosti (Akvárium zal. 1899) doložen ("ke cti autorů") originálem MPO hned poprvé (5. 3. 2002) a ne až po zpochybnění (mým příspěvkem), proč nebylo vyjádření MPO uvedeno kompletní (originál vyjádření MPO připojen v příloze až 11. 3. 2002 !!!), možná by tato přestřelka pro otrlé vůbec nezačala. Kdo si dal práci s analýzou textů jednotlivých účastníků, poznal, že diskuse byla přesměrována od původní myšlenky - střetu zájmů konkrétních osob a jejich snahy vystupovat za "celou akvaristickou veřejnost" k méně důležitému problému, zda opravdu byl pozměněn smysl původního vyjádření tiskového oddělení MPO krácením na 1/3 (bez doložení originálem) a doplněním komentáře podepsané osoby (Ing. L. Šíšová), která prokazatelně ve stejném "výkladu" nedávno selhala. O právní závaznosti vyjádření tiskového oddělení MPO lze samozřejmě s úspěchem pochybovat (stejně jako o mých výkladech či kohokoli jiného - bez právnického vzdělání a praxe), nehledě na odpovědi k otázkám, ke kterým se může kvalifikovaně vyjádřit jen Ministerstvo financí ČR. To, že "kdosi" vstupuje do diskuse jako anonymní "pracovník MPO" a svým vyjádřením dává jakési "záruky" je více než komické. Pokud by to byl skutečný "zaměstnanec MPO" pak to jen poukazuje na úroveň "záruk", které je schopen poskytnout... Opakuji - toto je ale v daných souvislostech vedlejší.
STŘET ZÁJMŮ vidím ve hmotné zainteresovanosti jmenovaných na výtěžku pořádaných školení a současném jejich vystupování coby "zástupci" těch, kteří mají být "povinně školeni" za nemalé peníze. Že vazby na "ministerstvo" coby iniciátora celého problému existují, může dokumentovat onen "ministerský anonym" surfující po akvaristických diskusích na internetu "právě včas"... (věřte anonymovi !)

Nakonec - toto je jen můj soukromý názor, vy si udělejte nezávisle vlastní.
Vladimír Pelikán

59
WEBMASTER akvarium.cz ( 15.03.2002 - 15:33:06 )
Re: Živnosti - STOP !!!
Činím tak nerad, ale rozhodl jsem se k "ZÁKAZU" dalších příspěvků na toto téma.
Samozřejmě, s výjimkou těch, které budou věcné a přinesou novérelevantní poznatky.
Příspěvky, které by toto nerespektovaly, budou nemilosrdně mazány.

58
canart ( 15.03.2002 - 14:57:24 )
K hádkam...
Prepáčte mi všetci zúčastnení za výraz, ale je mi z toho tu na vracanie. Bolo to skutočne super fórum, ale teraz...človek tu predtým mohol trocha relaxovať. Stačí, keď zapnem TV, tam sa hádajú politici neustále, nemusím to mať aj na PC. Mám dojem, že prestanem na toto fórum chodiť, radšej si nájdem niečo na inom serveri. Je mi ľúto, ale som skutočne znechutený... a vidím, že nie som sám. Robert

57
Ing. Ivan Krouský ( 15.03.2002 - 14:08:34 )
RE: Pro OMNI
Slibuji, že už nebudu reagovat na cokoli z "tábora" p. Pelikána.
Názor, že by se živnostenským oprávněním pro chov zvířat měla zabývat jakákoli koníčkářská organizace nesdílím. Nepatří to AKVA CZ ani spolku Akvárium zal. 1899. Ten se tím začal zabývat až na základě dotazů členů a naprosto rozdílného výkladu od různých živnostenských úřadů. Chov a prodej zvířat je významné hospodářské odvětví které svým obratem stojí někde na čele všech odvětví.
Mělo by vzniknout řádná profesionálně vedená profesní organizace chovatelů a obchodníků s "petů zvířaty. Taková organizace musí sledovat dění v oboru a lobovat za zájmy svých členů. Je zbytečné zdůrazňovat, že i odvětví s mnohem menším obratem takovou organizaci mají.

56
Omni ( 15.03.2002 - 14:00:28 )
Re: pro Omni
To: SoRex
Diky za info. Mel jsem moznost si precist jejich posledni cislo obcasniku a byl jsem velmi rozpacity jak na clanky reagovat hlavne u casti, kde se melo pochybovacum zargumentovat co je smyslem unie a co akvaristum prinasi a kde pan Bydzovsky pry nekomu vysvetloval ze Unie ma mit podobnou napln jako nemecky VDA !!! a to Unie nema ani sve vlastni stranky a ani jinak akvariste nemaji moznost se o teto organizaci dozvedet na rozdil od VDA, kdtere nejen mai sve stranky a pravidelne tiskoviny, ale maji svoji vlastni cast v mesicniku DATZ, coz je obdoba AT. Mne samotneho takova neaktivita zarazi kdyz predseda je sam VELKY publikator v AT a je tam i clenem redakcni rady.
Jiri Barta
Decin

55
Weibetz ( 15.03.2002 - 13:24:16 )
Diskuze a radši něco jiného...
Přál bych si od zúčastněných osob aby už proboha nechali teď už dost nesmyslné a zbytečné diskuze o etice informací k akvaristickým živnostem. Myslím si, že to hlavní a nejdůležitější už bylo řečeno a to, co teď následuje (trus, špína, hnízda...) už s tím nemá vůbec nic společného. Tahle diskuze je na tomto serveru to jediné dobré co tu zbylo a žije. Jinak nevíte, jestli se vůbec ještě někdy www.akvarium.cz probere k životu? Pro inspiraci se každý může kouknout např. ke slovinským kolegům, kteří mají krásně udělaný a hlavně živý web AKVAZIN - jinak některé názvosloví ve slovinštině je super :-)

54
SoRex ( 15.03.2002 - 12:20:16 )
pro Omni
Ano, máte pravdu, tyto a případné další problémy by skutečně měla řešit AKVA CZ. Teoreticky. Byl jsem přítomen její výroční schůzi (jako host) a nestačil jsem se divit šíři řešených problémů. Především toho, jak včas vybrat od spolků peníze a kam je uložit. A na co se peníze vybírají - především na zaplacení členského poplatku mezinárodnímu evropskému společenství akvaristů (konrétní název už si nepamatuji). Na dotaz co za to AKVA CZ a v konečném důsledku jí organizovaní akvaristé získávají, jsme se dozvěděli, že ZATÍM NIC, protože funkcionář odpovědný za koordinaci (blíže neupřesněno) je dlouhodobě nemocen. Fraška!
Akvárium zal. 1899 není členem AKVA CZ, protože se domníváme, že akvaristé organizovaní do spolků, nemusí být ještě zastřešováni jakousi národní organizací včleněnou do nadnárodní, zvlášť není-li tato hierarchie funkční.

53
JBB ( 15.03.2002 - 11:47:05 )
K živnostenským oprávněním - Etika informace
Na těchto stránkách byla rozpoutána široká diskuse k problematice živnostenských oprávnění pro chov zvířat.
Zásadní informace k této otázce však byla řečena ve stanovisku Anny Stárkové, vrchní ředitelky sekce vztahů k veřejnosti a mediální politiky Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) z 18.2.2002. (Stanovisko je v plném znění uvedeno v odkazu k článku Živnostenská oprávnění pro chov zvířat, autorů Ing. Ivana Krouského a Ing. Lenky Šíšové.)
Stanovisko je autory článku otištěno celé!
Doložení vlastního článku uvedením úplného a nezkresleneho zdroje vždy sloužilo a slouží k ověření správnosti poskytnuté informace a je ke cti autorů vždy a ve všech případech. Jde o zásadní princip seriozního informování veřejnosti. Autoři tento princip dodrželi.
Každému z účastníků diskuse tak dostává možnosti čerpat přímo u prvotního zdroje.
JB
(Autor této poznámky je pracovníkem tiskového oddělení MPO.)

52
Omni ( 15.03.2002 - 11:31:22 )
Re: Živnosti
Zdravím,
několikkrát tu v ramci diskuze padlo "V zájmu akvaristické veřejnosti ....".
Nemá takové otazky a problémy "V zájmu akvaristické veřejnosti" řešit Unie akvaristů ČR - AKVA CZ v panem Bydžovským v čele? A pokud ne, k čemu tahle unie je a co dělá a v čem je prospěšná a na co vybírá peníze od akvaristů a spolků?
Jiří Bárta
Děčín
omni@centrum.cz

51
Ing. Ivan Krouský ( 15.03.2002 - 09:07:09 )
RE: Stewe - Živnosti.
Vyzýval jsem ke srovnání textů a oceňuji, že to někdo z "tábora" p. Pelikána udělal. Tím textem je ale jiný než o který se vede spor. Je to nejen pikantnost, cosi to i vypovídá. Vraťte se prosím k napadenému článku (www.akvarium.cz/1899) a proveďte srovnání s dopisem MPO (tamtéž) a uveďte v čem je zkreslený - zde je meritum věci. P. Pelikán to nedokázal, věc zamlžoval a evidentně lhal.
P. Pelikánovi nezávidím, jen mě udivuje, že cítí potřebu ke všemu se vyjadřovat. Vše ví nejlépe, lépe než specialisté. Rozumí nejen všem akvaristickým oborům, programování www stránek, komentuje zákony, ví jak funguje parlament, jací by měli být politici (je dost zvláštní, že i toto opakujete). Připomínám jeho někdejší spor s Ing. Ratajem se stejně nevkusnou osobní argumentací, uvozovky, náznaky ...
Jak by vůbec mohl spolku, který se podnikání neúčastní, sáhnout na peníze? Co o tom víte, proč to píšete? Je to další nehorázné tvrzení z "dílny" p. Pelikána! Když se ohradím napíšete, že jste píchl do vosího hnízda. Nepíchl, citacemi "jiného" textu jste šlápl do trusu a jen chcete druhou stranu špinit.

50
mylosh ( 13.03.2002 - 09:45:38 )
Re: diskusie - hádky
Také mám pocit, že v poslední době se na těchto stránkách již nevede diskuze, která by nějakým výrazným způsobem přispěla k dalšímu osvícení problémů legislativy akvarijních živností. Nějak mě unavují příspěvky týkající se toho co kdy, kdo, řekl nebo napsal. Když jsem na tyto stránky zabrousil prvně tak byly plné zajímavých rad a nyní ... Navrhuji k vyřešení osobních sporů, pokud už se musí řešit veřejně, nějaké diskuzní forum, kde se může vytvořit oddělení jen pro tyto spory a do teto diskuse přidat odkaz.

49
CS ( 12.03.2002 - 23:48:39 )
Re: Živnosti: I. Krouský & L. Šíšová - (poslední)
Omlouvám se za tento příspěvek... Já jsem student, mám 20 let.
Každý den začne takhle: zapnu počítač, přečtu maily, podívám se ještě na něco, pak www.akvarium.cz
Každý týden se tady objeví něco, co mě zajímá, z čeho něco mám. V poslední době to funguje trošku jinak...
Na začátku to bylo něco nového. Teď spíše věcí třech lidí... V akvaristice mají i zkušenosti velkou cenu...
"Na další vaše příspěvky už nebudu reagovat." Amen... A nejen pan Pelikán...
Poslední příspěvky o tématu jsem ani nepřečetl, protože mě se to netýká, ale doufám, že diskuse bude opět sloužit jako možnost k bezplatné výměně zkušeností.
CS
(Diakritiku doplnil a částečně jazykově upravil: VP)

<<< ZPĚT NAHORU


AKVÁRIUM PELIKÁN - ZPĚT NA TITULNÍ STRANU